Moje przemyślenia

2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37, odszedł Papież, Jan Paweł II. Cały świat, a szczególnie Polacy, przeżywali śmierć Karola Wojtyły w ogromnym smutku, oraz niespotykanym poczuciu jedności, skupieniu i modlitwie.

Obserwując pielgrzymkę Papieża Franciszka do kraju ojczystego, widzimy miliony rodaków, którzy z różnych zakątków Brazylii dążą na spotkanie z Ojcem Świętym. Przebywają setki kilometrów, aby choć przez chwilę mogli zobaczyć nowo wybranego Papieża, rodaka. Tak samo było z Janem Pawłem II. Polacy przemierzali Polskę, nie bacząc na trud, aby znaleźć się obok naszego Papieża, czy to w Krakowie, czy w innych miastach polskich. Smutne i zadziwiające jest to, że po śmierci Jana Pawła II znacznie zmalało zainteresowanie tym, co się tyczy Papieża. Dlaczego przestaliśmy nagle uwielbiać, naszego wielkiego rodaka. W mojej pisarskiej pracy napisałem wiele wierszy o tematyce religijnej, które ofiarowałem Ojcu Świętemu, podczas Jego ostatniej pielgrzymki, w Krakowie. Jakiś czas temu, na stronie wydawnictwa udostępniłem za darmo ściągnięcie plików i o dziwo, np. „ Fraszki” mają więcej pobrań. A przecież w książce „ W hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II”, obok wierszy, jest ciekawa relacja, jak doszło do spotkania, z Janem Pawłem w Kurii Biskupiej, jak również pismo z Watykanu kierowane do mnie, którym dzielę się z czytelnikami. Od dłuższego czasu zadaję sobie pytanie, dlaczego tak się dzieje. Może od Was, kochani, otrzymam sensowną odpowiedź. Zapraszam do komentowania.

okładka

W hołdzie Ojcu Świętemu

Informacje o H Rogowski

Należę do Stowarzyszenia Autorów Polskich i Polish American Poets Academy.Piszę od 25 - ciu lat. Ostatnio w konkursie międzynarodowym przegrałem tylko z Imię Róży, Umberto Eco, zajmując II miejsce powieścią Burzliwe Lata.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wiara i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>