Zofia Korbońska – list

Kochała Polskę i ludzi

Ostatni list…

Ostatni list

Kim była p. Korbońska…

Krzyż Wielki Orderu Polonia Restituta dla Zofii Korbońskiej

Zofia Korbońska była najbliższą współpracowniczką męża-Stefana Korbońskiego- jednego z założycieli Polskiego Państwa Podziemnego. Współorganizuje z nim uruchamiając tajną radiostację Kierownictwa Walki Cywilnej, która od początku 1941 roku do końca wojny utrzymuje nieprzerwaną łączność z rządem polskim na uchodźstwie w Londynie. Bierze udział w Powstaniu Warszawskim. W latach 1945 – 1947, Zofia Korbońska współpracuje z mężem jako prezesem PSL na miasto Warszawę i posłem do Sejmu z ramienia PSL.W obliczu ponownego zagrożenia aresztowaniem męża i jej samej, ucieka wraz z nim do Szwecji.W listopadzie 1947 roku przybywają do Stanów Zjednoczonych, gdzie Zofia Korbońska podjęła pracę w polskim serwisie Głosu Ameryki.

więcej informacji ; http://pl.wikipedia.org/wiki/Zofia_Korbońska

Informacje o H Rogowski

Należę do Stowarzyszenia Autorów Polskich i Polish American Poets Academy.Piszę od 25 - ciu lat. Ostatnio w konkursie międzynarodowym przegrałem tylko z Imię Róży, Umberto Eco, zajmując II miejsce powieścią Burzliwe Lata.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Listy i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>